Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Shpërthen sërish deputeti i PS ndaj LSI: Meta na tradhëtoi, veçmas në zgjedhje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti socialist, Namik Kopliku ka reaguar sërish ndaj deklaratës së Ilir Metës, lidhur me krijimin e “qeverisë së besimit” me kusht që opozita të hyjë në zgjedhje.

Këtë herë ai shprehet më i prerë duke thënë se kreu i LSI-së, Ilir Meta e ka “tradhëtuar” aleancën, ndaj në zgjedhjet e 18 qershorit gjithësecili të hyjë veç e veç.

“PS dhe LSI duhet të dalin veçmas në zgjedhje. Meta ka tradhëtuar me deklaratën e tij PS-në dhe elektoratin e majtë të 2013-ës”, u shpreh për News 24 Kopliku, ndërsa protesten e opozites ne çader e quajti thjesht nje bllokim me shkaqe te kota.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img