Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shpërthen Petrit Vasili: Ato fytyra të fëlliqme në Parlament votuan kundër Metës se iu hodhi Rama një kockë ta lëpinin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nën-kryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka folur me tone të ashpra ditën e sotme lidhur me temën e shkarkimit të Presidentit Meta, me 104 vota pro nga Kuvendi i Republikës.

Duke four për Faxneës, ai tha se në Kuvend votuan disa fytyra të fëlliqura pasi iu hodhi Rama një kockë ta lëpinin, duke hedhur kështu akuza se deputetët kanë marrë para për të votuar pro shkarkimit.

Sa i takon arsyes së shkarkimit, Vasili tha se Kuvendi u bazua vetëm në retorikën e Presidentit dhe jo në veprimet e tij kushtetuese.

Petrit Vasili: Ky parlament batakçinjsh që ka votuar ligje nga më të ndryshmet që i kushtojnë shqiptarëve qindra-miliona euro, nuk e ka hiç problem të bëjë një votim të çmendur si ky që bëri për Presidentin. Ishin një grup njerëzish që nuk artikulonin dot një argument për shkarkimin e Metës. Ai u gjykua për retorikën, për opinionet dhe jo për veprimet. Veprimet e tij janë ato që e masin Presidentin, jo deklaratat. Kampioni i deklaratave të fëlliqura mbetet Edi Rama. Ai e ka futur standartin e të folurit ashpër dhe banalisht në institucione shtetërore. Palamentarizmi dje ka marrë një damkë shëmtie. Rama u hodhi atyre fytyrave të fëlliqura një kockë që ta lëpinin.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img