Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Shpërthen në flakë treni me 500 pasagjerë në Gjermani, ka të lënduar (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tren që udhëtonte nga Këlni për në Frankfurt të Gjermanisë ka shpërthyer në flakë, pasditen e sotme.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 6:35, në afërsi të Mynihut, kryesisht midis stacioneve në Siegburg dhe Montabaur.

Bëhet fjalë për trenin e ICE 511, i cili kishte më shumë 500 pasagjerë.

Ishte një oficer policie ai që vuri re zjarrin dhe dha alarmin, ndërsa qindra persona lanë trenin duke marrë autobuset aty pranë.

Sipas mediave gjermane 5 persona  janë lënduar nga flakët, ndërkohë që ende nuk dihet shkaku i këtij shpërthimi.

Më shumë

spot_img