Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shpërthen në flakë qendra e vaksinimit kundër Covid-19, zjarrfikësit mbërrijnë në vendngjarje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

91081766d9dedf65b29edcecbd690434

Qendra e vaksinimit në Surrey të Britanisë së Madhe është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotme.

Zjarrfikësit kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje për të shuar flakët.

Mediat e huaja raportojnë se fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Mbeten ende të paqarta shkaqet e zjarrit. Njerëzit të cilët ishin duke pritur në radhë që të vaksinoheshin janë larguar me shpejtësi.

Zyrtarët e shëndetit publik në Surrey sigurojnë qytetarët se vaksinimi do të fillojë shumë shpejt dhe se dozat që ndodheshin në këtë qendër u nxorën pa u dëmtuar.

Policia po vijon hetimet për të zbuluar shkaqet e zjarrit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img