Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Shpërthen në flakë pusi i naftës në Ballsh, raportohet për një naftëtar të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një naftëtar i Rafinerisë së naftës në Ballsh raportohet se ka mbetur i plagosur si pasojë e shpërthimit të një pusi nafte.

Gjendja shëndetësore e tij nuk dihet ende, e as rrethanat në të cilat ka ndodhur shpërthimi. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Qafa e Kashit, në periferi të qytetit.

Sipas informacioneve paraprake, zjarri ka shpërthyer në një stacion pompimi të naftës, dhe nuk ka lidhje me Uzinën. Punëtori i plagosur është dërguar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Fierit.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img