Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Shpërthen në flakë kamioni në autostradë, i riu tërheq vëmendjen e autoriteteve, merr topin e futbollit dhe luan në mes të rrugës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një burrë në Wiltshire të gjithë kaosin e krijuar nga zjarri që shpërtheu në një kamion gjatë ecjes e shfrytëzoi për të luajtur futboll në mes të autostradës.

Një pjesë e autostratës u mbyll në të dyja drejtimet pasi një zjarr shpërtheu në një kamion, i cili ishte në lëvizje dhe zjarrëfikësit u detyruan që të merreshin me automjetin që digjej prandaj dhe bllokuan aksin rrugor për disa orë.

Rradhë të gjata kilometrike u krijuan dhe shumë persona dolën nga makinat e tyre për të parë se çfarë po ndodhte, ndërsa dikush filloi të luante me top në mes të rrugës.

Sipas inspektorit Mark Freeman kjo sjellje e këtij të riu ishte ishtëzakonisht e rrezikshme pasi mund të shpërqëndronte shërbimet e urgjencës.

“Ne jemi në dijeni të raporteve që disa njerëz u futën në rrugën e mbyllur pasi M4 u mbyll për të lejuar shërbimet e urgjencës të marrin pjesë në një zjarr në kamion. Unë dua të theksoj se kjo sjellje e qytetarëve ishte jashtëzakonisht e rrezikshme dhe mund të shpërqëndronte shërbimet e urgjencës nga pjesëmarrja në një incident”, tha ai.

Screenshot 43 1
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img