Hapësire reklamuese

Bota

Shpërthen në flakë jahti në Egjipt, zhduken tre turistë (VIDEO)

Shkruar nga Newsbomb
Shpërthen në flakë jahti në Egjipt, zhduken tre turistë

 

Tre turistë britanikë janë zhdukur pasi një jaht shpërtheu në flakë në Detin e Kuq egjiptian, ditën e sotme.

Mësohet se ne mjetin lundrues të quajtur “Uragani”, ndodheshin 25 persona.

Sipas medieve, 22 personat e tjerë u shpëtuan të gjithë nga anija dhe nuk kishin dëmtime.

Në pamje shikohet pjesa e pasme e anijes që është përfshirë në flakë dhe shtëllunga të mëdha tymi ngrihen në qiell, në brigjet e Marsa Alam, Egjipt.

Autoritetet lokale kanë nisur kërkimet për turistët e zhdukur.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese