Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
37 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Shpërthen në flakë dyqani i enëve të kuzhinës në Tiranë, rrezikohet dhe një shtëpi ngjitur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

71c0318bc315fbbcb6b1ab5cbb75fd44

Një dyqan për tegtimin e enëve të kuzhinës është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm, në zonën e Xhamllikut, në Tiranë.

Paraprakisht, bëhet me dije se nga flakët nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme të shumta materiale në dyqanin e enëve të kuzhinës. Një banor që ka shtëpinë ngjitur me dyqanin, në rrugën “Stefanaq Pollo”, ka thënë se edhe ai rrezikohet nga zjarri.

Pronari i biznesit ka njoftuar forcat zjarrfikëse për të vënë nën kontroll flakët. Ai është shprehur se nuk kishte lënë ndonjë pajisje të ndezur ndaj nuk e di dhe shkakun e zjarrit.

Më shumë

spot_img
spot_img