Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Shpërthen Myslim Murrizi: Si mund të jenë patronazhistë disa bij dhe familje ku…! Gratë, motrat, nënat dhe të gjithë ropt ku i keni…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Lëvizjes Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi, ka shpërthyer në akuza dhe ofendime ndaj patronazhistëve të Partisë socialiste.

Ai thotë se shumica e këtyre patronazhistëve vijnë nga familje ish-spiune, ndërsa pyet patronazhistët nëse e dinë se kush u aka në patronazh nënat, motrat dhe vajzat.

Postimi i plotë:

Nje “ dhurate” per patronazhistin e njeres nga Lindat e rilindjes

E kam fjalen per Linden e AKSHIT dhe patronazhistin e KAKSHIT

Prej vitit 1945 partia nene e rilindjes se Lindave, ngriten ne sistem tufen e fuksave, spiuneve ordiner, vezhgueseve, rezidenteve dhe bashkepuntoreve te sigurimit

Deri ne 31 dhjetor 1990 Shqiperia ka patur 156 mij spiune sigurimi

Prej 30 vitesh spiunet e sigurimit kane qene te pranishem ne parlamet, qeveri, presidence, drejtesi, administrate , media e ne çdo cep si copa m…

Qe spiunlliku eshte ves dhe qe vesi del me shpirtin, kete besoj qe e di gjithkush

Dhe çfar pjell macja, gjuan per minj edhe kete e dime

Shoh qe shumica e patronazhisteve vijne nga familje ish spiune te sigurimit

Qe spiunelliku qenka i trashegueshem gjenetikisht nuk e besoja

Megjithese nga informacionet me rezulton se shum pak prej patronazhisteve ngjajne me babane ligjor, shumica ngjajne me sekretaret e partive, operativet e sigurimit, brigadieret, drejtoret e nderrmarrjeve, kryetaret e koperativave, pergjegjesit e turneve e deri tek rojet e depove

Po si mund te jene patronazhist te dikujt tjeter nje kategori bij dhe familje Ku….. kur nuk kane dot ne patronazh gruan, motren, nenen, baben me letra, vellane dhe feminjet e tyre ligjore?????????

Te “ dashur” patronazhiste!

A dini gje se kush jua ka ne patronazh familjet tuaja??

Grate, Motrat, Nenat, Djemte, Vajzat, dhe te gjith ROPT ku i keni??????

Hapni syte dhe mundohuni te keni sado pak ne patronazh familjet tuaja, soin e ndyre nga vini, ata qe ju kane pjelle, pastaj raportoni tek njera nga Lindat e rilindjes per te tjeret

Dhe mos ma ktheni doren mbrapsh per “ dhuraten” se nuk ka dru me simpatike se kjo qe po ju jap

Po keni rezerva per permasat, e drurit me thoni patronazhiste se jua gjej si dhe sa ta doni

“ SUKSESE NE JETE PATRONAZHISTE TE LINDES”


Më shumë
spot_img
spot_img