Shpërthen keq ish-ministri, thirrje të rinjve: Më mirë rrini në kafene, se keni nevojë për dije dhe jo b****

Publikuar tek: aktualitet, më 10:59 22-03-2018 Shpërthen keq ish-ministri, thirrje të rinjve: Më mirë rrini në kafene, se keni nevojë për dije dhe jo b**** Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani

Ish-ministri i drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar ashpër ndaj disa takimeve me të rinjtë që organizon ambasada amerikane dhe fondacioni Soros.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Manjani shprehet se të rinjëvem po u mësohet droga dhe pisllëqet dhe për këtë arsye më mirë të rrinë në kafene. Për ish-ministrin këto takime nuk janë aspak edukuese.

“Martesat Gay;Eutanasia; legalizimi i drogave e pisllëqe të tjera si këto, po ju mësohen të rinjve. Të rinjtë kanë nevojë të edukohen duke vajtë në shkollë për të mësuar normalen, ose atë që është e rregullta dhe e ligjshmja! Pra kanë më shumë nevojë të mbushin mendjen me dije e jo b.....! Më mirë të rrinë në kafene!”- shkruan dnër të tjera ish-ministri i Drejtësisë.

Reagimi i plotë:

Martesat Gay;Eutanasia; legalizimi i drogave e pisllëqe të tjera si këto, po ju mësohen të rinjve!!!

Ambasada Amerikane dhe Fondacioni Soros janë organizatorët e këtyre debateve tek të rinjtë.

Ky lajm u pëçua dje.

Megjithë respektin që kam për organizatorët, nuk më duket aspak edukuese kjo gjë!

Të rinjtë kanë nevojë të edukohen duke vajtë në shkollë për të mësuar normalen, ose atë që është e rregullta dhe e ligjshmja!

Pra kanë më shumë nevojë të mbushin mendjen me dije e jo b.....!

Po të më dëgjonin mua, ata të rinj që ftohen të marrin pjesë në mesimin e pisllëqeve, duhet të refuzojnë pjesmarrjen!

Ta refuzojnë, duke i falenderuar organizatorët për këtë “kontribut” të pa kërkuar!

Më mirë të rrinë në kafene!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Koli cigaresh, 15 mijë euro e makina... Arrestohen 4 BIZNESMENËT e kontrabandës (EMRAT)
32 apartamente, 3 njësi tregtare, vila, makina... Sekuestro pronave 10 milion EURO të 'BOSIT' në Tiranë, i dënuar për TRAFIK KOKAINE nga Kolumbia »
Article Logic
Execution time: 0.017230033874512
array(1) { ["section"]=> string(108) "shperthen-keq-ish-ministri-thirrje-te-rinjve-me-mire-rrini-ne-kafene-se-keni-nevoje-per-dije-dhe-jo-b-114109" }