Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Shpërthen kamioni çisternë, 50 të vdekur dhe 100 të plagosur në Kongo

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Republikën Demokratike të Kongos, ku ka shpërthyer një kamion çisternë.

Si pasojë e këtij shpërthimi kanë vdekur të paktën 50 persona dhe 100 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Aksidenti ndodhi në një fshat të Kisantu, midis kryeqytetit Kinshasa dhe daljes së vetme detare të DRC.

Sipas mediave amerikane kamioni u përplas me një makinë tjetër, ndërsa zjarri u përhap me shpejtësi, duke arritur në banesat përreth.

Më shumë

spot_img