Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

“Shpërthen” gazetari: PD-ja ka mbështetur një nga bandat në Elbasan, falë tyre u fituan zgjedhjet kur ishte Basha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Situata me bandat në Elbasan dhe kriminaliteti në këtë qytet po trajtohet në emisionin “Byroja politike” në abc news, ku i ftuar është dhe gazetari Spartak Koka.

Gjatë fjalës së tij Koka ka lëshuar akuza të forta në drejtim të Partisë Demokratike.

 Ai u shpreh së në të shkuarën PD-ja ka mbështetur një nga grupet kriminale që veprojnë në atë qytet dhe se falë mbështetjes së tyre PD-ja, fitoi 2 palë zgjedhje në Elbasan.

“Një grupet kriminale të Elbasanit i është dhënë mbështetje nga Partia Demokratike. I është dhënë favorizim me anë të tenderave dhe kontrollimin e qytetit. Janë fituar dy palë zgjedhje në Elbasan nga ky grup kriminal.  Kur ka qenë Basha në Elbasan i dërguar i PD-së në krye të listës është bërë marrëveshje me grupin kriminal që ka mundësuar fitoren e dy palë zgjedhjeve”, tha gazetari Koka. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img