Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Shpërthen gazetari: A do ketë bir k**ve ta ndihmojë kryeprokurorin Llalla të shpëtojë nga Vettingu?

spot_img

Lajme të ngjashëm

424717b5d66baa2e53fe14825aacdfdf

Gazetari Bledi Mane, i njohur për akuzat dhe shpërthimet e tij  të drejtpërdrejta këtë herë ka shkruar për kryeprokurorin Adriatik Llalla dhe jetën luksoze të familjes së tij. Gazetari Mane e cilëson kryeprokurorin Llalla si “thembra e Akilit” ku do të goditet sistemi i korruptuar juridiko-politik në Shqipëri.

Më tej gazetari Bledi Mane ka përshkruar edhe jetën vajzës së Adriatik Llallës duke thënë se ajo shtëit me dy makina vlera e të cilave i kalon 70 mijë eurot.

 “Zihuni ju për reformën në drejtësi, bllokojeni apo zhbllokojeni atë. Bëjini karshillëk apo servilosjuni Washingtonit dhe Brukselit. Bashkoni ose përçani partitë, kjo pak rëndësi ka për Enin apo babi Tikun, por thjesht e pastër unë dua ta di:

-A do ketë bir kurve ta ndihmojë kryprokurorin Llalla të shpëtojë nga Vetingu?

Donald Lu, e kupton çfarë kam shkruar apo ke nevojë për përkthyes?

Po ti Ilir Meta po më lexon?

Ah doktor, doktor Berisha! Ta futi kësaj here qytetari dixhital. Nuk kishte besim te ty dhe m’i dërgoi mua fotografitë e Eni Adriatik Llallës!”, shkruan në reagimin e tij gazetari Bledi Mane.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img