Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Shpërthen Deputeti i PS-së: Të hetohen e penalizohen firmat e pastrimit të rrugëve, s’kanë hedhur asnjë gram kripë. S’e lejoj…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i PS-së, Pjerin Ndreu kërkon që të hetohen e të penalizohen firmat e pastrimit të rrugëve në akset që lidhin Pukën me Kukësin e Tropjën. Deputeti thotë që nuk është hedhur asnjë gram kripë dhe se s’mund ta lejojë këtë sjellje të papërgjegjshme.

“Të hetohen e penalizohen firmat e pastrimit të rrugëve, sidomos në akset që lidhin Puken me Kukësin e Tropojën. Kanë marrë lekët e taksapaguesve dhe kanë lejuar bllokimin e rrugëve duke mos hyrë në kohe me borëpastruese. Nuk kanë hedhur asnjë gram kripë e asgjë ! Nuk do lejoj këtë sjellje turpi e të papërgjegjshne të këtyre kompanive që nën hundën tonë bëjnë ça ju do qejfi, kur njerezi rrezikojnë jetën rrugëve nacionale nga bllokimi”, thotë në reagimin e tij Ndreu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img