Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Shpërthen COVID-i në shkollat e Fierit dhe kopshtet e Delvinës, infektohen nxënës dhe mësues

spot_img

Lajme të ngjashëm

f942ecc4279ff4c33d2cfed8c8882373

Ditën e hënë institucionet arsimore hapën dyert për të pritur edhe këtë vit nxënësit, të cilët do të duhet të përshtaten me rregullat e reja që ‘dikton’ pandemia COVID-19.

Por nuk ka vonuar shumë dhe në shkolla janë evidentuar raste me koronavirus. Në 4 shkolla të Fierit, ku 3 nga këto shkolla janë publike dhe një private ka patur raste të nxënësve të infektuar me COVID-19.

Në shkollat publike “Naim Frashëri”, “Jakov Xoxa” dhe “Penellopi Pirro” ka nxënës të infektuar, të cilët janë vetëkarantinuar në banesat e tyre, ndërsa dyshohet se e kanë marrë virusin nga prindërit ose të afërmit.

Ndërkohë edhe në Delvinë janë regjistruar raste me koronavirus në kopshte dhe çerdhe, ku të të infektuarit janë edukatore, sanitare dhe mësues.

Më shumë

spot_img