Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Shpërthen Covid-19 në një dyqan kafshësh, Hong Kongu merr vendimin, do të vrasë 2 mijë lloj brejtësish dhe gjitarë të vegjël që resultant pozitivë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Hong Kongu planifikon të vrasë rreth 2,000 lloj brejtësish dhe gjitarë të tjerë të vegjël për shkak të një shpërthimi Covid-19 në një dyqan kafshësh në qytet.

Një shpërthim i variantit Delta i lidhur me një punëtor në dyqan i shtyu zyrtarët të testonin qindra kafshë atje, ku 11 lloj brejtësish rezultuan pozitivë.

Ndryshe nga shumë vende të tjera, Hong Kongu ka mbajtur një strategji “zero Covid” të fokusuar në eliminimin e sëmundjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img