Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19.  

Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës, të paktën deri në njoftim të dytë. Me daljen e rezultateve pozitive të mësuesve është njoftuar se ditën e nesërme nuk do të zhvillohet mësim.

Raste pozitive në radhët e mësuesve janë regjistruar edhe në Elbasan. I infektuar rezulton një mësues në gjimnazin Kuqan dhe një mësues në shkollën 9-vjeçare “Jorgji Dilo”.

Në total, numri i mësuesve që janë aktivë në këtë qark shkon në 21. Në 24 orët e fundit, në Elbasan u konfirmuan 10 raste me koronavirus, ndërsa raste aktive janë 380.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img