Hapësire reklamuese

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit në një pallat në Korçë

Shkruar nga Newsbomb
Shpërthen bombola e gazit në një pallat në Korçë

Një bombol gazi ka shpërthuer në një pallat në Korçë. Sipas informacioneve paraprake mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.17 dhe si pasojë ka mbetur i plagosur një person.

Mësohet se bombola ka shpërthyer në katin e 4 të një pallati ndërkohë shtetasi i plagosur, Klodian Gjoka, është transportuar drejt spitalit të qytetit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.

Njoftimi i policisë:

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 30.01.2023, rreth orës 14:30, në lagjen nr.17, Korçë, ka shpërthyer një bombul gazi në banesën e shtetasit K. Gj., rreth 40 vjeç. Ky shtetas për pasojë ka pësuar djegie trupore dhe u dërgua për mjekim, në spitalin e Korçës ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese