Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Shpërthen bombola e gazit në një banesë afër lagjes ‘Marigona’, plagosen 12 persona

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6306a2fb401e7c7b14fc6f0a3a3e7d02

Një bombol gazi ka shpërthyer gazit në rrugën Prishtinë-Ferizaj, afër lagjes “Marigona” dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur 12 persona.

Të plagosurit janë dërguar me urgjencë në spitalin e Prishtinës. Zjarrfikësit dhe policia kanë mbërritur në vendngjarje.

 “Sot rreth orës 12:00 brenda një objekti në rrugën Prishtinë –Ferizaj, ka ndodhur një shpërthim( dyshohet bombole gasi). Bazuar në të dhënat e deritanishme  dyshohet se në  këtë rast janë lënduar 12 persona, të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor në Qendrën Emergjente në Prishtinë.

Në vendngjarje kanë dalë zjarrfikësit si dhe të gjitha njësitë e nevojshme policore për ekzaminimin e vendit të ngjarjes të cilët aktualisht po punojnë për të sqaruar të gjitha rrethanat të cilat kanë të bëjnë me rastin”, ka thënë zëdhënësja e policisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img