Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Shpërthen bombola e gazit në banesë, plagoset nëna dhe djali në Has

Lajme të ngjashëm

Një bombol gazi ka shpërthyer paraditen e sotme në një banesë në fshatin Fajza, Has.

Paraprakisht bëhet me dije si pasojë kanë mbetur të plagosur nëna dhe i biri.

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes, ndërsa dy të plagosurit janë transportuar në spitalin e Kukësit për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

“Rreth orës 11:10, në një banesë në fshatin Fajza, Has, dyshohet se ka shpërthyer një bombul gazi që përdorej për gatim. Për pasojë, janë dëmtuar shtetasit S. D dhe U. D. (nënë e bir).

Të dëmtuarit po marrin mjekim në spitalin e Kukësit dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.- thuhet në njoftimin  e policisë.


Më shumë