Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Shpërthen bomba në bazën ushtarake, 36 persona mbeten të plagosur, ministri: Është një akt terrorist

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një bazë ushtarake në qytetin e Cucuta, në verilindje të Kolumbisë.

Një bombë e vendosur në një makinë ka shpërthyer dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur 36 persona.

Sipas mediave të huaja mësohet se tre të plagosur janë në gjendje kritike për jetën, ndërsa dy civilë janë jashtë rrezikut.

Në një deklaratë për mediat, ministri i Mbrojtjes, Diego Molano e vlerësoi si një akt terrorist kundër tshtarëve Kolumbianë.

Më shumë

spot_img
spot_img