Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shpërthen bomba në autobus, katër persona humbin jetën dhe 11 të tjerë mbetën të plagosur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Afganistan, ku katër persona kanë humbur jetën, ndërsa 11 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë shpërthimit të një bombe në një autobus.

Sipas autoriteteve ngjarja ka ndodhur në provincën veriore të Kapisas, teksa në autobus ndodheshin pedagogë dhe studentë.

Zëdhënësi i ministrisë provinciale Kapisa Shayeq Shoresh tha se bomba ishte vendosur me telekomandë.

Nga të dhënat e publikuara nga Ministria e arsimit mësohet se në mesin e viktimave dy ishin pedagogë, ndërsa të plagosurit përfshinin dekanin e universitetit dhe disa studentë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img