Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Shpërthen Bleona për Ivën: E dashur kur*ë, ke fjetur me burra të martuar për vendin e punës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja Bleona Qereti ka shpërthyer në kritika dhe ofendime ndaj gazetares Iva Tiço, pas përgjigjes të kësaj të fundit në Newsbomb.al ku tha se shpërthimi i Bleonës ishte i pazakontë duke i sugjeruar “mos pi mall, bëj palestër”.

Ja çfarë shkruan Bleona në rrjetet sociale:

E dashur ‪#‎Kurva #‎Xitele Iva Tiço !

E panë të gjthë mbrëmë që nuk kishe guxim jo të më ktheje përgjigje po as të më shikoje drejt në sy!!!

Por meqë jeta nuk është treguar dhe aq “bujare me ty” dhe ti “po vdes” të kesh pak vëmendje nga fama ime, e vetmja zgjidhje për mua, është që të ulem për 5 minuta në nivelin tënd që të të sqaroj e degjeneroj publikisht për çdo pikë të ” reagimit tënd eskluziv ” në newsbomb!

1 “LereMallin bëj palestër ” të grantoj me jetën time që ASNJEHERE në jetën time nuk kam bërë asnjë lloj droge!

2 “Menderen” time asnjeri me dy sy në ballë nuk e ‪#‎shan – po ti dhe ‪#‎ArjanÇani ma ‪#‎Çan!!!

3 Të garantoj që menderja ime është 100% më e bukur se sa e jotja dhe defintivisht 1000% më e bukur se sa e ‪#‎Çanit ! Po ti nuk ke faj në këtë pikë sepse “bytha” për ty ka qenë një pikë e rëndesishme e karrierës tënde (nëse do ta quajmë që ke një të tillë) sepse nuk ke lënë burrë të ‪#‎martuar ‪#‎PA ‪#‎FJETUR ‪#‎ME ‪#‎TE që të mbash vendin e punës!

Këtë e di çdo njeri që të njef nga afër, jo vetëm unë , kështu që nëse emrat i ke harruar, do jem shume e lumtur te ti kujtoj se kur arrike moshen 37VJEC” (GJITHMONË SIPAS TEJE) paske nje memorje te jashtezakoneshme!!!

Me matematiken paske qene cope cope ne shkolle, sepse ngado qe ta kthesh nuk te del llogaria:” Bleona eshte moshe me mua” the ne emisionin e nentorit ne opinion”

Kam te paketen 10 deshmitare , te ftuarit e emisionit te djeshem,dhe kameramanet, qe ishin aty mbas emisionit kur une te pyeta : “Kur ke lindur ti Iva” dhe pergjigjja jote ishte : 1976! Une NUK KAM LINDUR NE 1976 dhe nje gje eshte super e sakte dhe e sigurte:

UNE NUK JAM 37 vjec !!!!! Nderkohe qe ti je 39 !!!!

Po kjo nuk eshte fare me rendesi sepse une do behem 37 47 57 dhe 67 dhe prape do jem Bleona e do vazhdoj te kendoj , ndersa ti do vazhdosh te hedhesh balte mbi suksesin dhe sakrficen time,dhe te cdo kujt tjeter qe te del perpara, ne menyre qe te justifikosh deshtimin tend ne jete , dhe te ngushellosh veten kur te shikohesh ne pasqyre !

Gazetaret ne te gjithe boten flasin me fakte, nderkohe qe ti flet me thashetheme sepse ti ka errur syte deshperimi!!!

Cfare gazetare je ti qe me kerkon mua te injoroj fansat dhe cfare shkruajne portalet ne shqiperi ne te njejten kohe qe cdo artist I mirefillte ne bote jeton per fansat e tij!!!

Dhe sigurisht duke qene qe ty te kemi tani “Opininiste” ti sigurisht jep opinionin tend dhe verdiktin tend per cdo teme :

Duke filluar nga MUZIKA E MODA E DERI TEK SEMUNDJET E STOMAKUT DHE MAJASELLI!!!

Me ler te te edukoj keto 5 minuta qe po lexon kete mesazh: Nje shprehje amerikane thote :

“YOUR OPINION IS LIKE AN ASSHOLE- EVERYONE HAS ONE ” SO KEEP IT TO YOURSELF !!!!

Ato qe ti nxjerr nga goja per mua jane REALITETI YT JO I IMI!

Por sic thashe me lart matematika jote le per te deshiruar dhe llogarite ne jete i ke bere GABIM!!!

Ke fjetur me cdo burre te martuar qe te ka dale perpara kur ke qene e re , dhe tani je shnderruar ne nje #XITELE ‪#‎NEGATIVE qe nuk e ze njeri me dore!!!!

Nuk eshte faji im, apo I fustanit tim, qe nuk ta var me njeri se kane dale goca me te reja se ty per “FASTFOOD” !!!!

Ne Ekuacionin e jetes ke bere gabime qe ne fillim dhe tani je nje nje labirinith pa rrugedalje! Meqe nuk jam e sigurte a e kupton fjalen “Ekuacion”, po te them nja dy fjale popullore shqiptare qe dhe mund ti kesh degjuar:

1 KUR JE I DHJ… RRIJI M… SIPER QE MOS MBAJE ERE!!

2 MOS U KRUAJ ME GJETHE FIKU!!

Kjo puna e “gjethes se fikut” do varet perfundimisht nga qenderimi jot mbas kesaj pergjigje!!

Duke qene qe tani une kam nje skuader me njerez qe merren me punet e mia, keto dite qe jam ne shqiperi, kam gjithe kohen me dospozicion te merren me ty dhe ‪#‎CANIN

‪#‎JUST ‪#‎TRY #ME !!!

Dhe shoqja ime e dashur @Bashaanila ne keto momente qe thote:

OH C’U KENAQEM!!!‪ #‎ohcukenaqem

Lexo edhe: Ekskluzive/ Iva Tiço i përgjigjet Bleonës: Lere mallin bëj palestër e kështu s’ta shajnë menderen

Më shumë

spot_img