Shpërthen biznesmeni në emision: Në 2013 votova Ramën, por ai vendosi taksë komuniste, në pandemi mora 10 MLN LEKË gjobë

Publikuar tek: aktualitet, më 22:30 13-01-2021 Shpërthen biznesmeni në emision: Në 2013 votova Ramën, por ai vendosi taksë komuniste, në pandemi mora 10 MLN LEKË gjobë Nikollaq Neranxi

Biznesmeni i njohur Nikollaq Neranxi ka shpërthyer me nota të larta në emisionin “Open”, ku po diskutohet tema nëse duhet të aplikohet taksa e sheshtë apo ajo progresive.

Ai tha së në 2013 ka votuar Ramën me shpresën se do të ulë taksat, por pa të kundërtën.

Neranxi zbuloi se në kompanitë e tij është detyruar të ulë pagat pasi janë rritur taksat.

Neranxi: Unë në 2013 e votova qeverinë Rama se ai na premtoi uljen e taksave. Por nuk ndodhi kështu. Qeveria vendosi një taskë komuniste. Kush fiton më shumë, paguan më shumë. Por kjo do të thotë se nuk duhet punuar shumë. Pra qeveria thotë mos paguani shumë. Kjo bëhet që të jemi të gjithë të varfër e të shkojmë te sheshi me shpresën te qeveria. Taksmi i lartë na ka detyruar të ulim pagat. Gjatë pandemisë, ne nuk kemi pasur aktivitet. Qeveria premtoi mbështeje, por unë jam gjobitur 10 milionë lekë për kamatvonesat. Ja shikoni shkresat.

Denaj: Akuzë e pabazë. Ajo nuk është firma ime, kështu kujdes kur më referohesh

Neranxi: Këtu është Ministria e Financave. Thotë marrja me dhunë, forcë kamatvonesat.

Denaj: Është një akuzë e pabazë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fermë kanabisi me vlerë tregu 1 milion paund, Gjykata jep masën e arrestin për grupin e shqiptarëve në Angli (FOTO-EMRI)
“Ndërtuesi i urës”, Bild artikull Edi Ramës për ndërmjetësimin mes Turqisë dhe Greqisë »
Article Logic
Execution time: 0.013051986694336
array(1) { ["section"]=> string(116) "shperthen-biznesmeni-ne-emision-ne-2013-votova-ramen-por-ai-vendosi-takse-komuniste-kemi-ulur-pagat-nga-halli-234888" }