Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Shpërthen ashpër aktori i njohur: Iu hyfshin bananet nga poshtë, e iu dalshin në ballë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c03e527059056393fc9f752ba882b7db

Aktori i njohur Marin Orhanasi ka reaguar ashpër pas skandalit me 41.7 ton banane të prishura të ardhura nga Kosta Rika, të cilat u bllokuan nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit.

Me anë të një postimi në Facebook, tepër i revoltuar, aktori ka mallkuar të gjithë ata që i lejojnë të vijnë në vendin tonë ushqimet me pesticide dhe helme.

Postimi i plotë:

Gati 42 ton banane qe u hyfshin nga poshte e u dalshin ne balle. Po na i hane femijet o maskarenj. Ilace ju bofshin juve se tek femijet nuk mallkoj dot. Madje as ilace mos gjetshi o legena. E kushedi se c gjera te tjera kemi ngrene e na kane ngrene femijet. Dikush me tha qe s kane c ti bejne bananes eshte natyrale. Natyralja leshit. Nga ta dime ne se c behet andej?! Keshtu thane per buken, doli me mjell kali, frutat, zarzavatet(me pesticide ne maksimum), keshtu thane per te gjithe produktet qe ne i konsideronim bio, por dolen te gjithe me helme. Mishi ne shume raste gjithashtu. S paskan c ti bejne bananes!!! Ketu eshte bere fleta sallates jeshile sa nje tendë dyqani, s paskan c ti bejne bananes!!! Edhe nese eshte kapje per shkak te konkurences, akoma me keq. Por kjo s me takon mua. Nese autoritetet kane bere detyren i falenderoj. 
ps: kush ka per te sharë e mallkuar le ta hape krahun ne cfaredolloj gjuhe e zhanri. Nuk eshte se do gjejme shume ngushellim por t pakten do shfryhemi.

Mora vesh qe personi i cili priste mallin, paska shkuar dhe e paska denoncuar vete ne organet perkatese mallin e tij ku theksonte qe:nuk eshte ne kushte per tu konsumuar nga konsumatori. Nese eshte keshtu kerkoj falje per postimin. Kjo e fundit edituar sot me date 30 janar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img