Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Shpërthejnë zjarre masive në Sardenja, rajoni shpall gjendjen e jashtëzakonshme, flakët s’kursejnë as kafshët (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zjarre masive kanë përfshirë pyjet në ishullin e Sardenja-s në Itali. Flakët kanë djegur mbi 20,000 hektarë tokë, shtëpi dhe biznese.

Po ashtu flakëve nuk u kanë shpëtuar as kafshët, ku pamjet e publikuara nga mediet italiane, tregojnë një qen të djegur dhe zogj të karbonizuar.

Për t’iu ardhur në ndihmë Greqia dhe Franca kanë dërguar avionë cistern pas thirrjes së qeverisë italiane për ndihmë në shuarjen e zjarreve masive pyjore, të cilat kanë dalë jashtë kontrollit në Sardenja. Ndërkohë, rajoni ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme.

Më shumë

spot_img