Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Shpërthejnë Fletë-Rrufetë në Tiranë, ja moda e re në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ide hedhur në publik dhe në media më së pari nga artisti Robert Aliaj, por   që kanë nisur ta përqafojnë edhe të tjerë.

Një stendë që rri ngritur para Pallatit të Kongreseve, ku Aliaj ka ngjitur fletë-rrufenë e vetë, po shërben edhe për të tjerë që janë personazhe aktivë në shoqëri, si aktivisti Zirkon Disha. Nuk dihet me saktësi se sa fletërrufe do të ngjiten aty, por akulli u thye.

Fletë-rrufetë përdoreshin në kohën e komunizmit, ku shoqëria asokohe kritikonte e ironizonte ‘’shokët dhe shoqet’’, që kishin bërë vepra jo fort të këndshme në sytë e tyre.

 

LEXO EDHE: NUK NDALET ROBERT ALIAJ, PAS SHERRIT ME VALBONEN, VEREN DHE ALKETEN I BEN VETES FLETE-RRUFE

 

 

Më shumë

spot_img