Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Shpërndante drogën e trafikantëve italianë, shoferi shqiptar arrestohet në pikën e karburantit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3aa72300650534c3e7969ef76fecfbc7 scaled

Policia italiane ka vënë në parnga ditën e sotme një shqiptar në Bolzano.

Mësohet se 37-vjeçari punonte si shofer dhe kishte krijuar marrëdhënie me emra të njohur të trafikimit të drogës.

Mediat e shtetit fqinj raportojnë se policia ishte vënë prej kohësh në ndjekje të shqiptarit, por vetëm ditën e premte ishte ndaluar për kontroll, teksa ishte duke mbushur mjetin në një stacion benzine në qendër të Bolzanos.

37-vjeçarit iu gjetën dhe iu sekuestruan 300 gramë kokainë dhe 3 kg hashash.

Droga ishte fshehur me mjeshtëri në kuzhinën e banesës tij në Oltrisarco, ndërsa hashashi ishte ndarë në “kapsula” dhe pako katrore.

Raportohet se shqiptari, emri i të cilit ende nuk bëhet me dije, ishte pa precedentë penalë të mëparshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img