Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shpërndante drogë dhe mbante armë pa leje, arrestohet i riu vlonjat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a433330fea1167f2f2b431e2a518cd9d

Goditet një tjetër rast për armëmbajtje pa leje dhe lëndëve narkotike në qytetin e Vlorës.

Në përfundim të operacionit të koduar ‘Bashkëpunimi’ u arrestua në flagrancë shtetasi E.A., 28 vjeç, banues në Vlorë.

28 vjeçari është denoncuar nga qytetarët se dyshohej që shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla si dhe dispononte armë zjarri pa leje.

Shërbimet e policisë pas kontrollit të detajuar në banesën e këtij shtetasi, gjetën të fshehur një armë zjarri tip pistoletë dhe një sasi lënde narkotike, e dyshuar e llojit cannabis sattiva.

Materialet do ti referohen Prokurorisë në ngarkim të secilit për veprat penale përkatëse “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municioneve” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img