Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Shpërndanin KOKAINË në qendrën historike të VENECIAS, arrestohen 13 SHQIPTARË (DETAJE nga OPERACIONI I MADH me 100 policë)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grup kriminal i përbërë nga shqiptarë është shkatërruar pas një operacioni të madh policor në qendrën historike të Venecias.

Autoritetet italiane bëjnë me dije se rreth 100 policë kanë marrë pjesë në operacionin e koduar “Fontego”, ku në pranga kanë rënë 13 persona, të gjithë shqiptarë.

albsig

Ky grup kriminal zotëronte tregun e kokainës në këtë zonë të populluar të Venecias, duke kryer trafikun dhe shitjen. Grupi ishte i strukturuar, solide, piramidale dhe e organizuar, e ndarë sipas detyrave dhe niveleve, e pajisur me strukturë logjistike për kryerjen e transportit dhe shitjes së kokainës si makina, apartamente dhe mjete komunikimi.

Policia italiane bën me dije se është sekuestruar një sasi e konsiderueshme kokaine, ndërsa njofton se shqiptarët bënin edhe punë të ndershme, duke e shfrytëzuar si mbulesë për aktivitetin e jashtëligjshëm.

Operacioni i policisë italiane në Venecia, 13 shqiptarë të arrestuar
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img