Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

Shpërndanin kokainë në qendër tregtare, arrestohet shqiptari dhe partnerja rumune

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar dhe gruaja e tij rumune kanë rënë në prangat e policisë italiane pasu janë kapur duke shpërndarë kokainë.

Policia e Modenas bën me dije se shqiptari ishte pikasur qaershorin e vitit të kaluar teksa shkëmbente një pako të dyshimtë në një parking makinash. Që atëherë ishte mbajtur nën vëzhgim nga agjentët.

37-vjeçari shqiptar u kap në një qendër tregtare, së bashku me partneren e tij 36-vjeçare me kombësi rumune. Gjatë kontrollit, policia i gjeti 34 doza kokaine me një total prej 46 gramë.

Ndërsa gjatë kontrollit në banesë, shqiptarit iu gjetën edhe 650 gramë kokainë si dhe 3,500 euro.

Më shumë