Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
22 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Shpërndanin kokainë në lokale dhe pranë shkollave, lihen në burg 10 të arrestuarit (EMRAT)

Lajme të ngjashëm

Gjykata penale ka lënë në burg 10 person që u arrestuan dje në Tiranë, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se në burg u lanë: Jurgen Hasmataj, Altin Lani, Armaldo Xheladini, Dorjano Çela, Fabian Qoku, Muharem Tarushi, Denis Idrizi, Erion Xhaxho, Polikron Shabani, Redi Lolaj.

Nga ky operacion u arrestuan 20 perosna, 10 janë lënë në burg sot, ndërsa për 10 të tjerët masa do të jepet ditën e nesërme.

Gjatë operacionit u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2 kilogramë e 120 gramë kokainë, 300 doza kanabis, 130 doza heroinë, shuma parash rreth 5 milionë lekë të vjetra, 1700 euro, 11 automjete dhe 29 aparate celulare.

Më shumë