Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Shpërndanin kokainë në Itali, kush janë shqiptarët e arrestuar, mes tyre dhe një grua

spot_img

Lajme të ngjashëm

809821e1ce143c7d15a98d2287f204e8

Gjashtë persona janë arrestuar nga policia italiane pasi akuzohen për shitjen e lëndëve narkotike.

Gjykata urdhëroi arrestimin e tyre pasi u konstatua që kishin krijuar një rrjet të vërtetë të shpërndarjes së drogës në disa rajone italiane, pranë disa restoranteve dhe lokaleve.

Mes të arrestuarve ishte 59-vjeçari Pasquale Massari nga Savona, pronar i T-Rex, 53-vjeçari Indit Kadrimi me origjinë shqiptare me gruan e tij Barbara Longo nga Cherasco (Cuneo).

Të arrestuarit e tjerë janë 41 vjeçari Adil Essalemi me origjinë nga Maroku dhe me vendbanim në Sassari dhe Enrico Pasquale, 49 vjeç nga Savona.

Droga kontrollohej nga 53-vjeçari shqiptar Saba Sula, një punëtor ndërtimi ditën, i cili përdori një kazan boje të zbrazur në garazhin e tij si vend fshehjeje.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img