Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
20 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Shpërndanin kokainë në Itali, grupi i drejtuar nga shqiptari bie në prangat e policisë (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

3b05609ea12ce539db936dc7b19d4374

Gjashtë persona, mes të cilëve 2 shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane nën akuzën për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike, kryesisht kokainë.  

Mes të arrestuarve ishin 53-vjeçari Indit Kadrimi dhe gruaja e tij Barbara Longo.

Droga kontrollohej nga 53-vjeçari shqiptar Saba Sula, një punëtor ndërtimi ditën, i cili përdorte një kazan boje të zbrazur në garazhin e tij si vend fshehjeje.

Të arrestuarit e tjerë janë 41 vjeçari Adil Essalemi dhe Enrico Pasquale, 49 vjeç. Gjykata urdhëroi arrestimin e tyre pasi kishin krijuar një rrjet të vërtetë të shpërndarjes së drogës.

Më shumë

spot_img