Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Shpërndajnë bukë falas në shtëpitë e italianëve, dy vëllezërit shkodranë kthehen në ‘ëngjëj’ shpëtimi (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f9677e7ca673f5b94b1e1d2638e02038

Shqiptarët vazhdojnë ta mbështesin popullin italian në këtë situatë alarmante të krijuar nga Covid-19.

Pas dërgimit të 30 mjekëe dhe infermierëve, dy vëllezër shqiptarë në zonën Monterosso në Bergamo kanë bërë një gjest humanitar.

Vëllezërit Skuqej nga Shkodra kanë vendosur të shpërndajnë vullnetarisht bukë në shtëpitë e italianëve, raporton Voce.

Me këtë gjest furra e bukës së tyre ‘Bellini’ valëvit lart të dy flamujt, duke lëvizur nga një shtëpi tek tjetra për të lehtësuar peshën e kësaj tragjedie.

Kujtojmë që Italia po përballet me një situatë shumë të vështirë prej javësh, ku çdo ditë humbasin jetën me qindra persona nga koronavirusi.

72858358-ea36-40cb-a551-7eb984df9e1e.jpegaaa5393c-bbeb-4360-b8c1-1f1191b233d4_copy.jpeg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img