Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Shpërdoruan detyrën, procedohen penalisht punonjësit e OSHEE

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Pogradecit ka proçeduar penalisht dy punonjës të Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike OSHEE.

Specialistët për krimin Ekonomik-Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, filluan procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetasve:

Dyshohet se K.N, 58 vjeç dhe E.S, 27 vjeç, banues në Pogradec, të dy me detyrë punonjës pranë OSHEE, kanë shpërdoruar detyrën, duke falsifikuar dokumentet e rilidhjes së enegjisë elektrike, të banesës së një shtetasi në lagjen nr.1, në Pogradec.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprime të mëtejshme.

Më shumë

spot_img