Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Shpërdanin kokainë dhe heroinë, arrestohen dy shqiptarët në Angli (Emrat – Foto)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy të rinj shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë së Angli, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se në pranga kanë rënë shtetasit Ergys Aliaj dhe Fatling Boshnjaku, të cilët shpërdanin kokainë dhe heroinë nëpër disa zona.

Gjatë një periudhe gjashtëmujore, burrat furnizuan me kokainë dhe heroinë përdoruesit vendas. Ata përdorën një metodë të ashtuquajtur “kodit postar” për të vendosur marrëveshje dhe për të rregulluar dërgesat në qindra vende të ndryshme.

Policia përgjoi dhe analizoi mijëra mesazhe telefonike për t’i sjellë ata para drejtësisë. Dy burrat u paraqitën në Gjykatën e Taunton Croën dhe u dënuan për komplot për të furnizuar drogë të klasit A.

Boshnjaku u dënua me tetë vjet burg dhe Aliaj me dy vjet e katër muaj.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img