Hapësire reklamuese

Aktualitet

Shpejtësi fluturuese me 179 km/h, si e pësuan keq 18 shoferë në Tiranë (Ç’ndodhi mbrëmë-VIDEO)

Shkruar nga Newsbomb

Policia Rrogore ka vijuar edhe mbrëmë kontrrollet me radar për të rritur sigurinë në rrugë si dhe për të ndëshkuar shkelësit.  Në rrugen interurbane Durrës-Tiranë policia bën me dije se kanë hasur makina që lëvizin me 143 - 179 Km/h .

“E pa pranueshme kjo shpejtësi dhe në kushtet e lageshtirës në rrugë.

18 Leje Drejtimi të pezulluara gjatë orëve të mbremjes dhe orëve të para të mengjesit.

Pavaresisht masave represive të nderrmara nga Policia Rrugore e Tiranës, përsëri gjatë ditëve të javës e kryesisht në fundjavë ka drejtues mjetesh që abuzojnë me shpejtësinë e alkoolin”, sqaron policia.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese