Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shpallja e Berishës “non grata”, Çupi: Është lajm i jashtëzakonshëm, njësoj si rrëzimi i diktaturës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Frrok Çupi në një emision ka reguar për lajmin e shpalljes “non grata” të Sali Berishës nga SHBA.

Çupi e ka quajtur lajmin e shpalljes “non grata” të Berishës si një lajm të jashtëzakonshëm, duke e konsideruar të njëjtë me atë të rrëzimit të diktaturës.

“Drejtësia me siguri shkon në vend, shkon përpara dhe demokracia mund të vihet tani pa Berishën, mund të vihet në rrugën e qytetërimit. Është një lajm shumë i madh. Është një lajm i jashtëzakonshëm. Është një lajm njësoj, më shumë se lajmi i rrëzimit të diktaturës “ tha Çupi në Breaking.

Kujtojmë që ditën e sotme Sekretari Amerikan i Shtetit në administratën e presidentit Biden, Antony Blinken, dha lajmin se Sali Berisha rha familja e tij janë shpallur “non grata”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img