Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Sht
27 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shpallet fituesi i “Sanremo-s”, Ermal Meta fiton vendin e tretë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ff269db008271ef07c17173ed4bd8050

Grupi i rrokut Maneskin janë shpallur fitues të Festivalit të 71-të të Sanremo.

Grupi i përbërë nga Damiano David, Victoria De Angelis, Thomas Raggi dhe Ethan Torchio pushtuan sallën dhe fituan zemrën e të gjithëve me këngën ‘Zitti e buona’.

Në vendin e dytë u rendit Fedez dhe Francesca Michielin me ‘Call me name’. Këngëtari shqiptar Ermal Meta ka fitur vendin e tretë në edicionin e 71 e të Sanremos, me këngën “Un milione di cose da dirti”.

Këngëtari shqiptar ishte një nga emrat që u përmend në mediat italiane edhe si pretendet për vendin e parë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img