Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Shpallen në kërkim dy vëllezërit shqiptarë në Norvegji, akuzohen për vrasjen e një 20-vjeçari (FOTO-EMRAT)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia norvegjeze ka shpallur në kërkim dy vëllezër shqiptarë, pasi akuzphen për një vrasje të ndodhur në Mortensrud më 7 tetor.

Bëhet fjalë për Valon dhe Visar Avdyli,nga Kosova, të cilët janë kapur nga kamerat e sigurisë në Gardermoen pak para se të niseshin për në Prishtinë, të shtunën më 9 Tetor.

Ata akuzohen për “vrasjen në bashkëpunim”, në vrasjen e 20-vjeçarit Hamse Hashi Adan, i cili u qëllua jashtë shkollës në Lofsrud.

Dy vëllezërit i kanë thënë avokatit të tyre se nuk kanë lidhje me ngjarjen.

Sipas medieve të huaja, Valon Avdyli u dënua në vitin 2016 për pjesëmarrje në organizatën terroriste IS, ndërsa Visar Avdyli u dënua po në të njëjtin vit për përpjekje për të ofruar mbështetje materiale për IS-in përmes vëllait të tretë, Egzon Avdylit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img