Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Shpallen fituesit për dy koncesione të reja, kush e mori kontratën për terminalin e pasagjerëve në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kompania Salillari fiton koncensionin e dytë Brenda 6 muajve. Ajo si pjesë e bashkimit të Operatorëve Ekonomik “SALILLARI” shpk & “HELLAS SERVIS” shpk & ANALYSIS COMPUTER & SERVIS SA & “Klodioda” shpk ka fituar të drejtën koncesionare për Partneritetin Publik Privat për Hartimin, Ndërtimin, Operimin, Mirëmbajtjen dhe Transferimin e Terminalit të Transportit Publik Tiranë (pranë Teg).

Në garë u skualifikuan dy kompani dhe u konstatuan nga verifikimet e komisioneve edhe falsifikime të firmës së një Noteri Holandez. Operator Prokurues për këtë Koncesion është Bashkia Tiranë. Pasaporta e koncesionit publikohet tek Prokurime Transparente për Njësi të Qeverisjes Vendore.

Koncesioni tjetër i shpallur me fitues është Për Dhënie në Koncesion në Portin e Durrësit, Portin e Vlorës, Portin e Shëngjinit, Portin e Sarandës, Romano Port, Porti i Petroliferës dhe të gjitha portet e hapura në Republikën e Shqipërisë. Ky koncesion është fituar nga shoqëria Anijet e Shërbimit Detar kompani gjithashtu e themeluar për zbatim të një kontrate të më hershme detare.

Pasaportën e këtij koncesioni e gjeni tek portali Open Data Albania, rubrika regjistri koncensionar. Operator Prokurues për këtë Koncesion është Ministria e Transporteve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img