Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

U qëllua për vdekje nga përplasja me armë mes grupeve në Shkup, ja ç’publikoi këngëtari shqiptar para se të vritej

Shkruar nga Newsbomb
U qëllua për vdekje nga përplasja me armë mes grupeve
Këngëtari Amar Ismani dhe partnerja

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me përplasjen me armë në mes të Shkupit mes disa personava ku fatkeqësisht mbeti i vrare reperi i njohur shqiptar.

29-vjeçari Amar Ismani, shqiptar i Maqedonisë së Veriut ishte i njohur në shtetin fqinj si reper dhe influencer në rrjetet sociale, ndërsa vetëm disa ditë më parë ishte fejtuar.

Disa ditë para se të vriten nga përplasja me armë zjarri gjatë orëve të natës në Shkup, reperi kishte publikuar në Instagram një fotografi me partneren e tij ku tregonte se i kishte propozuar për mastesë ndërsa shkruante se një shprehje të reperit Tupac “All I need in this life Is me and my girlfriend” ose “Gjithçka që kam nevojë në këtë jetë, jam unë dhe e dashura ime”.

U qëllua për vdekje nga përplasja me armë mes grupeve
 
U qëllua për vdekje nga përplasja me armë mes grupeve
 

Mediat fqinje nuk kanë raportuar ende se kush ka qenë shkaku që dy grupe janë përplasur me armë zjarri në Shkup, ndërkohë që hetimet vazhdojnë.

Ende nuk dihen arsyet e përplasjes me armë në Shkup, që i morën jetën të riut, ndërkohë që hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes vijojnë.

Ngajrja tragjike ndodhi gjatë mesantës në Shkup, në rrugën e njohur si "Rruga e Plastikave". Për pasojë nga të shtënat me armë mbeti i vrarë reperi i njohur shqiptar Amar Ismani dhe 3 të tjerë janë plagosur. 

Lajmin për vdekjen e konfirmoi në rrjetet sociale vëllai i tij, Edin Ismani.

“Të Allahut jemi dhe tek ai do kthehemi. Me zemër të thyer e të pikëlluar ju njoftoj se ka ndëruar jetë djali/vëllau jonë Amar Ismani. Ceremonia e varrimit do të bëhet sot me namazin e Iqindis në xhamin e Cairit, dhe pastaj te varezat në Butel”, - ka shkruar vëllai i të ndjerit. 

U qëllua për vdekje nga përplasja me armë mes grupeve
 
U qëllua për vdekje nga përplasja me armë mes grupeve
 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese