Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

U kap duke shitur drogë, arrestohet reperi shqiptar në Itali

Shkruar nga Newsbomb
U kap duke shitur drogë, arrestohet reperi shqiptar në Itali
Daxter dhe Stresi

Një reper shqipar ka rënë në pranga nga policia italiane, pasi u kap në flagrancë duke shitur drogë. Bëhet fjalë për reperin Eraldo Cekrez, i njohur ndyshe si Daxter. Ai tërhoqi vëmendjen e policisë për shkak se u shfaq tejet nervoz, teksa rrinte në telefon.

Për këtë arsye policia e ndoqi nga pas, derisa panë që autori po i shiste drogë një shtetasi australian. 25-vjeçarit shqiptar iu gjetën 19 doza kokainë, në total 16.5 gramë dhe 2 mijë euro para cash.

Përveç aktivitetit të tij në rrugë, 25-vjeçari ka mjaft ndjekës edhe në skenën muzikore italiane. Ai ka mbledhur dhjetëra mijëra ndjekës dhe shikime duke marrë pjesë në “beteja” të ndryshme në mikrofon në skenën e repit italian. Ndërsa pak muaj më parë reperi ka bashkëpunuar edhe me Stresin.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese