Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Shtatë dekada në skenë, ndërron jetë aktori i njohur amerikan

Shkruar nga Newsbomb
Shtatë dekada në skenë, ndërron jetë aktori i njohur
Donald Sutherland

Donald Sutherland, aktori më i njohur për rolet e tij në Pride & Prejudice, MASH dhe The Hunger Games, ka ndërruar jetë pas një sëmundjeje, në moshën 88-vjeçare.

Karriera e filmit të aktorit kanadez zgjati mbi shtatë dekada, me rolin e tij të fundit që erdhi në Miranda's Victim , një film dramatik i periudhës 2023.

Roli i tij më i njohur në shekullin e 21-të ishte si Presidenti Snou në ekskluzivitetin e Lojërave të Urisë. Ai ishte babai i aktorit tjetër Kiefer Sutherland, i njohur për rolet e tij në "Designated Survivor" dhe "24" .

Kiefer postoi një mesazh të përzemërt për babain e tij të ndjerë në X.

Aty shkruhej: "Me zemër të rëndë, ju them se babai im, Donald Sutherland, ka ndërruar jetë. Unë personalisht mendoj se është një nga aktorët më të rëndësishëm në historinë e filmit. Asnjëherë i trembur nga një rol, i mirë, i keq apo i shëmtuar. Ai e donte atë që bëri dhe bëri atë që donte, dhe askush nuk mund të kërkojë më shumë se kaq.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese