Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Pas Justin Timberlake, arrestohet reperi Travis Scott

Shkruar nga Newsbomb

Pas Justin Timberlake, arrestohet reperi Travis Scott
Travis Scott është arrestuar në Miami në gjendje të dehur. Sipas të dhënave zyrtare, reperi u arrestua në orën 04:35 me orën lokale.

Një hyrje në faqen e internetit të Departamentit të Korrigjimeve të Qarkut Miami-Dade thotë se 33-vjeçari u arrestua me emrin e tij të vërtetë, Jacques Bermon Webster.

Stacioni lokal i lajmeve WSNV-7 raportoi se arrestimi ishte i lidhur me një trazirë në një varkë charter në Miami Beach Marina.

Travis Scott, i nominuar edhe për çmimin Grammy padyshim është një nga reperët më të mëdhenj të hip-hop në botë. Në vitin 2021, 10 fansa vdiqën në një turmë, në festivalin e tij Astroworld në Hjuston, Teksas.

Ai nuk u përball me akuza penale për vdekjen e tyre, por mbetet i përfshirë në çështje civile që pretendojnë se organizatorët ishin fajtorë.

Vitin e kaluar ai shënoi albumin e tij të parë numër një në Mbretërinë e Bashkuar me Utopia, i cili u publikua një javë pasi një shfaqje e planifikuar përpara piramidave të Egjiptit u anulua.

Turneu i tij evropian do të nisë në Holandë më 28 qershor, me një shfaqje të planifikuar në Londër dhe në vendin e Co-Op Live në Mançester më 13 korrik.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese