Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Këngëtarja shqiptare nderohet nga Këshilli Bashkiak i New York-ut

Shkruar nga Newsbomb
Këngëtarja shqiptare nderohet nga Këshilli Bashkiak i New York-ut
Enisa Nikaj

Këngëtarja shqiptare është nderuar nga Këshilli Bashkiak i New York-ut . Enisa Nikaj është ndëruar për të gjitha arritjet dhe shërbimet që i ka dhënë këtij komuniteti .

Gjatë fjalës së saj Enisa tha se mertiat për arritjet e saj i kanë prindërit, të cilët përgjatë gjithë këtyre viteve u kujdesen që ajo të mos e harrojë kurrë kulturën e vendit të saj.

 “Prindërit e mi erdhën në Amerikë nga një qytet shqiptar në Mal të Zi pa asnjë emër. Edhe pse jam lindur dhe rritur në Neë York, ata gjithmonë janë kujdesur që të mos harroj kurrë kulturën tonë, rrënjët shqiptare që na bënë në Tuzi Mali Zi bota, është diçka e mahnitshme.

Faleminderit Këshillit Bashkiak për nderin! Shqiptaro-malazezët në mbarë botën krenarë që janë ndër të parët që hapin rrugën për brezin e ardhshëm”, shkruan Enisa.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ENISA (@iamenisa)

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese