Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

“Arrita të jem Perëndeshë”, kush është maturantja e “Sami Frashërit” që bëri “boom” në tapetin e kuq

Shkruar nga Newsbomb
“Arrita të jem Perëndeshë”, kush është
Arjola Osmani

Njëjtë si çdo vit edhe këtë vit një tjetër bukuroshe ka “rrëmbyer kurorën” e “maturantes së vitit”.

Perëndesha e 2024 është zgjedhur Arjola Osmani, maturantja e “Sami Frashërit” e cila ashtu si dhe kishte planifikuar arriti që të bënte “boom” në tapetin e kuq.

Së fundmi, bukuroshja 18-vjeçare ka folur lidhur me emocionet dhe përgatitjet e natës më magjike, asaj të maturës. Arjola tregoi se përgatitjet për maturën i kishte filluar qysh kur ishte në mini-maturë ku dhe u zgjodh mini-maturantja më e mirë.

“Arrita të jem Perëndeshë”, kush është
Arjola Osmani ne mature

"Ishte e përkryer, të gjithë i kishim kushtuar rëndësi detajeve, makinës, fustanit, hyrja e cila ishte e rëndësishme se duhet të bënim boom. Në përditshmëri jemi parë më thjesht me njëri-tjetrin, pa make-up pa flokët e rregulluara mirë, me veshje komode, atë natë ishim të gjithë të veshur shumë bukur”, tha Arjola, teksa ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5”.

“Arrita të jem Perëndeshë”, kush është
Arjola Osmani

Sa kohë përpara kishte filluar të mendoje dhe si duhet të ishte ajo veshja jote për atë mbrëmje?

Arjola: Që kur kam qenë në minimaturë që u shpalla minimaturantja e vitit, thashë do bëhem deh maturantja e vitit 2024. Kisha gjetur një fustan para tre vitesh me shumë xixa, por duke u rritur thashë qetësohu jo kaq shumë xixa. Te fustani jam munduar të jetë perëndeshë, dhe kush ta shihte të thote kjo është perëndeshë. Dhe besoj ja kam arritur.

“Arrita të jem Perëndeshë”, kush është
Arjola ne mature

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese