Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

A është diskriminuar nga industria e muzikës? Bebe Rexha kërcënon hapur: Do të publikoj fakte

Shkruar nga Newsbomb
A është diskriminuar nga industria e muzikës? Bebe Rexha
Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Bebe Rexha

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Bebe Rexha është shprehur e revoltuar kundër industrisë së muzikës në të cilën operon prej vitesh.

Artistja 34-vjeçare akuzoi publikisht këtë industri nëpërmjet një postimi në rrjetin social X, ku shkruan se në gjithë këtë vite ajo ka heshtur për diskriminimin dhe padrejtësitë që i janë bërë, ndërsa kërcënon se me faktet që korrepondon do të rrëzojë një pjesë të madhë të figurave që përbëjnë këtë industri.

Bebe Rexha shprehet se për më tepër asaj i është mohuar e drejta e fjalës dhe është ndëshkuar për të vërtetën, ndërsa shton se ajo nuk do të heshtë për shumë gjatë dhe do të publikojë të gjitha, të mira apo të shëmtuara qofshin ato përfundon ajo.

Unë mund të rrëzoj një pjesë të madhe të kësaj industrie. Unë jam i frustruar. Jam MINUAR. Unë kam qenë kaq i qetë për kohën më të gjatë. Unë nuk i kam parë shenjat edhe pse njerëzit vazhdimisht i sjellin ato dhe ato kanë qenë kaq të dukshme.

Dhe kur kam folur, kam heshtur dhe jam ndëshkuar nga kjo industri. Gjërat duhet të ndryshojnë ose unë po them të gjitha të vërtetat e mia. E mira e keqja dhe e shëmtuara”,- shkruan në postimin X, këngëtarja Bebe Rexha.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese