Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Shorti i Champions League/ Dy supersfida dhe ndeshje të lehta për Inter dhe Juventus, Ronaldo sfidon Messin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është hedhur në Nyon të Zvicrës shorti për fazën e 1/16 të Champions League. Goglat kanë përzgjedhur përballjet që do të ketë në këtë fazë, ndërsa nuk mungojnë sfidat “big”. Ateltiko Madrid do të sfidojë Bayern Munchen, kurse PSG-ja do të përballet me Man United dhe në fushë do të ketë duel, Ronaldo-Messi.

Ndeshje të lehta në letër për ekipet “big” pasi Real Madrid ka peshkuar Benfica, Man City sfidon Villarealin, Liverpool ndeshet me Salzburg, ndërsa Chelsea ndaj Lille. Ndeshje të lehta të paktën në letër edhe për Inter dhe Juventusin. Zikaltërit përballen me Ajax, kurse Juventusi sfidon Sporting Lisbonën.

Ndeshjet e para të fazës së 1/16 do të luhen më datë 15, 16, 22, 23 shkurt, ndërsa ndeshjet e kthimit në datat 8, 9, 15, 16 mars.

Përballjet e fazës së 1/16:

Benfica-Real Madrid

Villareal-Man City

Atletiko Madrid-Bayern Munchen

Salzburg-Liverpool

Inter-Ajax

Sporting-Juventus

Chelsea-Lille

PSG-Man United

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img